Škoda Kamiq dostáva facelift: Nový dizajn, technológie a omnoho viac!

Tomáš Sojka

Škoda Kamiq, malý crossover od českej automobilky, sa dočkáva upgradu v strede svojho modelového cyklu. Táto modernizácia zahŕňa vylepšenia dizajnu, technologickej výbavy a podvozka. Nový model sa očakáva na trhu koncom tohto roka.

Kamiq, ktorý sa prvýkrát predstavil v roku 2019, prichádza teraz na rad s osviežením, aby udržal svoju atraktivitu v konkurenčnom prostredí mestských crossoverov. Zmeny zahŕňajú jemné úpravy dizajnu, pričom sa zachováva moderný charakter auta. Predná časť získava novú mriežku chladiča a upravené nárazníky, čo dodáva vozidlu robustnejší vzhľad. Novou voliteľnou technológiou je Matrix TOP LED osvetlenie, ktoré zlepšuje viditeľnosť v nízkych svetelných podmienkach.

Interiér sa tiež dočkal zlepšení a to najmä v oblasti digitálnych prvkov. Všetky úrovne výbavy Kamiqu budú mať prístup k digitálnemu prístrojovému panelu s veľkosťou 8 až 10,25 palca. Informačno-zábavný systém v strede palubnej dosky tiež prešiel modernizáciou a pridáva bezdrôtovú konektivitu pre smartfóny a rýchle nabíjanie cez USB port.

Jednou z dôležitých zmien v interiéri je zameranie na udržateľnosť. Materiály ako prírodné rastlinné vlákna a recyklované látky sa objavujú v dverách, stropoch a čalúnení, čo prispieva k ekologickejšiemu charakteru vozidla.

V oblasti bezpečnosti Kamiq taktiež nesklamal. Poskytuje široké spektrum bezpečnostných funkcií, vrátane detekcie mŕtveho uhla, detekcie únavy vodiča, automatického brzdenia pri cúvaní a mnoho ďalších funkcií, ktoré napomáhajú k bezpečnej jazde.

Z pohľadu motorizácie ostáva Kamiq verný benzínovým motorom TSI. V ponuke nájdeme motory 1.0 TSI s výkonmi 95 a 115 koní a vrcholný motor 1.5 TSI s výkonom 110 kW, teda 150 koní. Dostupné sú aj možnosti s automatickou prevodovkou DSG.

Všetky tieto novinky spolu s jemnými dizajnovými úpravami udržiavajú Škodu Kamiq v hre medzi konkurenciou crossoverov. Nový model sa očakáva na trhu ešte tento rok, čím prispeje k rozširovaniu aktuálnej modelovej rady automobilky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Porsche oslavuje 60 rokov modelu 911 špeciálnou edíciou pre nadšencov motoristického umenia

Porsche nedávno oslávilo šesťdesiate narodeniny legendárneho modelu 911 špeciálnou edíciou, ktorá spojila to najlepšie z variantov 911 GT3 RS a GT3 Touring. Táto edícia vznikla vo forme ľahkého a dokonale zábavného stroja generácie 992, ktorý uchováva klasickú podstatu. Značky ako Ford, BMW a Porsche kedysi súťažili o dominanciu na trati […]