Veľká zmena pre motoristov! EČV si po novom budete môcť nechať alebo predať aj s autom

Martin Slanina

Poslanec NRSR, Marián Viskupič, na svojom facebookovom profile zverejnil príspevok, v ktorom opisuje (Miloš Svrček, Lukáš Kyselica, Ján Krošlák, Tomáš Lehotský, Radovan Sloboda a Marián Viskupič) ambíciu skupiny poslancov zmeniť súčasný systém prideľovania a vlastnenia evidenčného čísla vozidla. Na najbližšej schôdzi NR SR predložia návrh zákona, ktorý zmení doterajší zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke.

Pôjde o veľkú zmenu, ktorú motoristi očakávajú už dosť dlho… Jej cieľom je umožniť ponechanie EČV u jedného majiteľa, čo zníži náklady motoristom ale aj samotnému štátu. Navyše má tento návrh aj ekologický význam, keďže sa ročne ničí až 40 000 jednotlivých tabuliek EČV.

Návrh novely obsahuje nasledujúce riešenia:

Raz pridelené EČV, môže byť na vozidle až do jeho „smrti“, bez ohľadu na trvalý pobyt jeho aktuálneho majiteľa.

Raz kúpenú EČV, ku ktorej má majiteľ špeciálny vzťah, môže používať roky a prenášať si ju z vozidla na vozidlo.

Novela obsahuje aj zrušenie dvojkrokového odhlásenia a prihlásenia vozidla na nového majiteľa. Po novom by sa na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte v SR vykonala kompletná zmena držby vozidla na kupujúceho.

Z nášho pohľadu ide o veľmi pozitívny návrh, ktorý je ako v prospech občanov, tak aj v prospech štátu. Navyše, takýto systém je už dávno zaužívaný v niektorých západoeurópskych krajinách ako Anglicko, Nemecko alebo Švajčiarsko a funguje to tam bezproblémovo… Dúfame, že sa tento návrh podarí schváliť a držíme palce 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bentley Bentayga Hybrid 2021: S väčšou elektrickou podporou

Plug-in hybridné SUV je upravené a vynovené s významnými vylepšeniami v elektrickej časti svojho pohonu. Automobilka Bentley chce elektrifikovať všetky svoje modely do roku 2023 a uviesť na trh svoje prvé čisto elektrické vozidlo v roku 2025. Vzhľadom na túto veľmi dôležitú úlohu, ktorú Bentley v rade britských výrobcov automobilov má, nie je […]