Škoda Superb 2024: Návrat českého velikána

Tomáš Sojka

Škoda Superb je uznávaným menom v automobilovom svete a nová generácia tejto českej limuzíny je už na ceste. Značka konečne odhalila niektoré detaily týkajúce sa dizajnu a motorov, ktoré budú k dispozícii.

Ďalšia generácia Škody Superb, očakávaná v roku 2024, bude pokračovať v evolučnom dizajne, pričom si zachová svoju charakteristickú identitu. Superb ponúkne viac možností než kedykoľvek predtým, vrátane benzínových a naftových motorov a nových elektrifikovaných verzií. Okrem toho bude k dispozícii vo verzii combi a novinkou je verzia liftback.

Dizajn nového Superbu bude trochu štíhlejší, ale stále bude možné ho okamžite identifikovať ako Superb. Zmeny vo veľkosti vozidla znamenajú viac miesta nad hlavou cestujúcich a väčší batožinový priestor, ktorý bude mať objem 645 litrov v liftback verzii (690 litrov v kombi).

Interiér bude vylepšený a ponúkne nielen moderné technológie, ale aj prvky bezpečnosti a viac možností na personalizáciu. Fotografie ukázali, že nový Superb bude mať trojzónovú klimatizáciu a až 13-palcový dotykový displej.

Čo sa týka motorov, nový Superb ponúkne širokú škálu možností. Mild-hybrid systém bude k dispozícii pri motore 1.5 TSI. Silnejšie benzínové a naftové motory budú tiež súčasťou ponuky.

Jednou z hlavných noviniek bude plug-in hybridná verzia s väčšou kapacitou batérie, čo umožní vozidlu prejsť viac ako 100 kilometrov na elektrinu. Batériu bude možné dobíjať jednosmerným prúdom až 50 kW alebo striedavým prúdom s maximálnym výkonom 11 kW.

Zaujímavou zmenou je aj skutočnosť, že nový Superb bude ponúkaný výhradne s automatickými dvojspojkovými prevodovkami so sedem alebo šesť rýchlosťami.

Nová generácia Škody Superb prináša mnoho inovácií a pokračuje v tradícii tohto modelu ako luxusného a priestraného sedanu (liftbacku). Bude zaujímavé sledovať, ako si povedie na trhu, najmä v dobe rastúcej popularity SUV a crossoverov. Škoda však verí, že dopyt po sedanoch a kombi stále stúpa, čo dokazuje úspech súčasného Superbu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Walkswagen: poKROK k udržateľnej mobilite

Pri príležitosti európskeho týždňa mobility VW predstavuje nový model WALKSWAGEN, ktorý zosobňuje skutočný poKROK k udržateľnej mobilite. Volkswagen má záväzok dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu, preto podporuje udržateľnú mobilitu a vývoj elektromobilov. Tentokrát VW vydalo model Walkswagen, ktorý je zatiaľ najekologickejší, najlahší, najmenší model aký kedy značka vydala. Taktiež […]