Špeciálny Peugeot 208 je darčekom pre milovníkov Rally skupiny B

Tomáš Sojka

Peugeot 208 Rallye, inšpirovaný ikonickým Peugeotom 205 T16 skupiny B, je exkluzívnou edíciou k oslavám 40 rokov od jeho predchodcu. Bohužiaľ, táto špeciálna verzia nie je k dispozícii na verejnosti, ale Peugeotovec si užije nostalgickú jazdu vo vnímaní slávnej rally minulosti.

V súčasnej sérii Peugeot 208 GTi nám nepriniesol športovú verziu, no jeho súťažná stránka stále uchováva ducha rally v modeloch ako Peugeot 208 Rally4. Na českom pôde však zaznieva vianočná gita, pretože predajca Garages-Hotz vo Švajčiarsku stvoril špeciálnu edíciu 208 s duchom legendárneho 205 T16, označenú ako Peugeot 208 Rallye.

Malý Brat 205 T16 Biela karoséria v kombinácii s tradičnými farbami Peugeot Sport na kapote, prahoch a zadnej časti, doplnená nálepkou Peugeot Talbot Sport na čelnom sklíčku a 16-palcovými oceľovými diskami, pridáva súčasnému Peugeot 208 rallyový nádych. Tento dizajn je venovaný fanúšikom, ktorí vyrastali s legendárnymi jazdami Ariho Vatanena alebo majstrovstvami sveta s tímom Peugeot Sport v rokoch 1985 a 1986 pod vedením Jean Todta.

Interiér si tiež udržal ducha rally, s novými vložkami z uhlíkových vlákien na palubnej doske a paneloch dverí, červeným označením Peugeot na volante a svetlošedým látkovým čalúnením s červeným prešívaním. Detaily, ako halogénové svetlomety, posúvajú tento model ešte bližšie k rally autám.

Zaujímavým poznatkom je, že pod kapotou sa skrýva 1,2-litrový trojvalec PureTech so 100 koní a maximálnym krútiacim momentom 205 Nm, poháňajúci prednú nápravu cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Cena tohto nostalgického kúska, dostupného iba prostredníctvom stránky švajčiarskeho predajcu za 25 556 eur, je však spojená s výzvou – treba ho získať zo Švajčiarska, a zároveň si nájsť cestu k nie príliš veľkému množstvu jednotiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mini Cooper SE John Cooper Works: Športový nádych s nulovými emisiami

Mini uvádza novú etapu, v ktorej sa elektrický Mini Cooper SE stáva hlavným aktérom rodiny, a to s eleganciou a športovým nádychom, ktorý mu dodáva charakteristický štýl John Cooper Works (JWC). Aj keď je tento model aktuálne najšportovejšou verziou v rámci novej generácie, naďalej si udržiava športovosť a výkonnosť, čo […]