Sú generátory ozónu účinné pri odstraňovaní COVID-19?

Martin Slanina

Ako najúčinnejšie vyčistiť auto tak, aby sme sa chránili pred vírusom?

Eliminácia koronavírusu z povrchov je jedným z kľúčov, ktoré bránia šíreniu tejto pandémie, a práve tu hrá vozidlo zásadnú úlohu vzhľadom na jeho masívne využitie ľudstvom .

Dezinfekčné ošetrenie

Najdôležitejšie je vyčistiť kľúčové oblasti veľmi hĺbkovým čistením. Volant, radiaca páka, ručná brzda, kľučky dverí, ovládanie rádia a multimediálneho systému sa musia dezinfikovať primárne. Tiež tlačidlá na stĺpiku riadenia (ukazovatele a stierače čelného skla, svetlá atď.), ovládače polohy sedadla, rámy dverí a vonkajšie kľučky dverí alebo kufor.

Zdroj : Škoda Slovensko

K tomu všetkému je možné pridať úplnú dezinfekciu pomocou použitia ozónu, čo sa považuje za jednu z najúčinnejších metód vzhľadom na to, že ide o plyn s najvyššou známou dezinfekčnou a sterilizačnou schopnosťou.

Zdroj: Škoda Slovensko

Tento plyn sa už používa na elimináciu iných vírusov, napr. SARS a keďže štruktúra SARS je takmer identická so štruktúrou COVID-19 (vo viac ako 80%), jedná sa o metódu, ktorá sa dá použiť na čistenie proti Koronavírusu 🙂

Ako sa však vytvára ozón? Stroj je nevyhnutný, ozón proste nevytvoríš podomácky, závisí aj na povrchu ktorý má byť dezinfikovaný. Po správnom ošetrení ozónom sa dosiahne vymiznutie COVID-19.

Po správnom ošetrení ozónom možno znížiť riziko prítomnosti koronavírusu. Jednou z hlavných výhod je to, že ozón je plyn a nezanecháva teda nevyčistené oblasti, ako sú štrbiny alebo slepé miesta. Ak je správne použitý, vyčistí celý povrch. Nie každý prevádzkovateľ však dokáže správne vyčistiť Vaše auto… Preto odporúčame popozerať recenzie 🙂

Preukázaná účinnosť

Americká spoločnosť Quail Systems špecializovanej na generátory ozónu tvrdí, že sa ukázalo, že tento plyn likviduje 99,999% patogénov vo vzduchu vrátane koronavírusu, SARS a chrípky typu H5N1. (podobnosť vírusu s Covid-19).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bonus 9 700 EUR pre zamestnancov spoločnosti Porsche

Zdieľanie zisku v Porsche: Po rekordnom finančnom roku 2018 za príjmy, zisky a dodávky sa zamestnancom výrobcu športových vozidiel vypláca špeciálny bonus až do výšky 9 700 EUR pred zdanením. Táto odmena je uznaním mimoriadneho nasadenia a odhodlania všetkých zamestnancov spoločnosti Porsche. Samotný bonus bude pozostávať z dvoch hlavných častí: 9 […]