Supra GR 450: Japonský športový automobil sa pripojil ku klubu Manhart

Martin Slanina

Vďaka svojej bavorskej DNA zo Z4 sa športové vozidlo Toyota stáva jedným z mála japonských modelov, ktoré prechádzajú cez ruky spoločnosti Manhart.

Rovnako ako jej predchodcovia z 90. rokov, aj nová Toyota Supra sa stáva jedným z obľúbených modelov pre úpravcov áut. Tentoraz však s japonským športovým autom najviac spolupracujú nemecké spoločnosti alebo aspoň nemecké garáže, to všetko pretože Supra zdieľa s BMW Z4 množstvo DNA, vrátane motora.

Posledným, kto sa pripojil k tejto horúčke, bol Manhart , jeden z najobľúbenejších pri úprave BMW , a teraz predstavuje tento model Supra GR 450. Model, ktorý rovnako ako jeho bavorský bratranec dostáva veľkorysý nárast moci, s akou dosahuje výkon 450 HP .

Toyota Supra od spoločnosti Manhart

Motor s výkonom až 450 koní

V mechanickej časti spoločnosť Manhart nainštalovala zariadenie MHTronik , nový výfuk z nehrdzavejúcej ocele (v čiernej farbe a z uhlíkových vlákien) s nastaviteľným otvorením ventilu. Supre  prekalibrovali ECU tak, aby motor BMW B58 s objemom 3,0 a šestimi valcami sa pohybujú od 340 k a 500 Nm maximálneho krútiaceho momentu ako štandard, ponúkajúc asi 450 k a 650 Nm .

Toyota Supra od spoločnosti Manhart

Aby sprevádzal motor aj podvozok, Manhart tiež pracoval na novom zavesení, ktoré obsahuje pružiny H&R.

Toyota Supra od spoločnosti Manhart

Ale všetky tieto doplnky nefungujú rovnako dobre ako celok s obvyklým vzhľadom, a preto Manhart pracoval aj v tejto sekcii s ponukou série estetických dotykov, ktoré posilňujú športové vyžitie vozidla, s novým vinylom na karosérii, s časťami aerodynamika s červenými akcentmi v oblastiach, ako sú sukne a spojlery alebo zadný difúzor, a samozrejme s novými 20-palcovými kolesami s lešteným diamantovým povrchom alebo lesklou alebo matnou čiernou. Túto raketu by si určite chcel aj ty !

Toyota Supra od spoločnosti Manhart


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Toyota Yaris 2021 debutuje s hybridným pohonom a 4x4

Yaris dostane spoločníka v podobe crossoveru, ktorý ponúka viac priestoru a vyššiu svetlú výšku. Toyota pôvodne zamýšľala predstaviť svoj nový malý crossover v marci na Ženevskom autosalóne, ale zrušenie udalosti spôsobené koronavírusovou pandémiou prinútilo automobilku zmeniť premiéru. Spoločnosť uviedla, že by to oddialilo debut vozidla o týždne alebo dokonca mesiace, ale čakanie je teraz u […]