Suzuki Swift 2024: Aká bude nová generácia ikonického hatchbacku?

Tomáš Sojka

Suzuki Swift Concept na Japan Mobility Show odhalil budúci vzhľad novej generácie tohto hatchbacku. Nový Swift s kódom YED sľubuje oživenie japonskej značky a prinesie technologické inovácie, zatiaľ čo zachová prístupnú cenovku.

Nový Swift prináša dizajnovú evolúciu namiesto revolúcie. Aj keď sa mnoho vecí mení, základné línie zostávajú verné pôvodnému konceptu „Drive & Feel“. Nové LED svetlomety, silueta s nízkou strechou a dvojfarebné prevedenie podčiarkujú jeho moderný vzhľad. O niečo menšia maska chladiča, nový nárazník a pásová línia, ktorá sa tiahne pozdĺž celého vozidla, dávajú Swiftu nový vzhľad.

V interiéri Swiftu 2024 nájdeme výrazné zlepšenia v oblasti kvality a technológie. Centrálny informačno-zábavný systém je obohatený o dobrou obrazovku a porty USB, hoci sú chýbajú digitálne prístroje. Nový volant a ovládacie prvky vychádzajú z modernejších Suzuki modelov, ukazujúc, že značka stále kládne dôraz na cenovú dostupnosť.

Swift 2024 prichádza so zlepšeným arzenálom asistenčných systémov pre vodiča (ADAS), vrátane systému Dual Sensor Brake Support II, adaptívnych diaľkových svetiel a systému sledovania vodičov (DMS). Zatiaľ Suzuki nespresnilo podrobnosti o mechanických riešeniach, ale očakáva sa, že bude možnosť voľby hybridu.

Tento Swift Concept sa zdá byť veľmi blízko k sériovej výrobe, a preto by sme mohli vidieť finálnu verziu koncom roku 2023.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Toyota FT-Se Concept: MR2 elektrickej éry?

Toyota predstavila na Japan Mobility Show svoj futuristický koncept FT-Se. Tento elektromobil predstavuje novú éru automobilov so zameraním na uhlíkovú neutralitu. Hoci FT-Se je zatiaľ len konceptom, jeho inovatívne riešenia a futuristický dizajn ho robia nesmierne zaujímavým pre budúcnosť automobilov. Toyota FT-Se Concept je elektrické kupé s futuristickým dizajnom. Jeho […]