Toyota FT-Se Concept: MR2 elektrickej éry?

Tomáš Sojka

Toyota predstavila na Japan Mobility Show svoj futuristický koncept FT-Se. Tento elektromobil predstavuje novú éru automobilov so zameraním na uhlíkovú neutralitu. Hoci FT-Se je zatiaľ len konceptom, jeho inovatívne riešenia a futuristický dizajn ho robia nesmierne zaujímavým pre budúcnosť automobilov.

Toyota FT-Se Concept je elektrické kupé s futuristickým dizajnom. Jeho exteriér je výrazne široký, agresívnymi líniami a modernými aerodynamickými prvkami. Predná časť vozidla je zdôraznená dvoma veľkými bočnými otvormi na prívod vzduchu a dennými LED svetlometmi. Kabína vozidla pripomína športové autá, s minimalistickou palubnou doskou a panoramatickým displejom nad volantom. Výplne dverí a stredová konzola sú čalúnené modrou alcantarou.

K tomuto konceptu Toyota pripravila špeciálnu edíciu s názvom „Edition R“, ktorá kombinuje čiernu farbu s exkluzívnym odtieňom karosérie Maroon Rouge Metallic. Tento odtieň je inšpirovaný Mazdou R360 Coupe.

Zatiaľ nie je isté, či Toyota plánuje v budúcnosti uviesť sériovú verziu tohto konceptu. Akio Toyoda, prezident spoločnosti, však naznačil, že existujú plány na návrat automobilov MR2 a Celica, čo by mohlo naznačovať, že FT-Se by mohol mať budúcnosť ako nový člen rodiny športových áut Toyota.

Toyota FT-Se Concept je inovatívnym príspevkom k svetu elektromobilov a zanecháva dojem svojím futuristickým dizajnom a technologickými riešeniami. Aj keď je zatiaľ konceptom, jeho potenciál je ohromujúci a dáva nádej pre nové generácie coupe od Toyoty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda Superb 2023: Zdokonalenie dokonalosti

Štvrtá generácia modelu Škoda Superb nás zavádza do sveta, kde sa dizajn, priestor, komfort a technológie spájajú v jedinečnú harmóniu. Nový Superb prichádza s osvieženým dizajnom, priamym dôrazom na výkonnosť a šetrnosť k životnému prostrediu. Tento automobil, ktorý zároveň uctieva svojich predchodcov a vyniká novinkami, bude k dispozícii v dvoch […]