Toto je päť najnebezpečnejších krajín na šoférovanie!

Martin Slanina

V ktorých krajinách sveta je najnebezpečnejšie šoférovať? Pozrite si nasledujúci rebríček, ktorý analyzuje najväčšie nebezpečenstvo z rôznych parametroch a kontinentoch.

Pri dopravnej nehode sú rozhodujúce faktory a okolnosti ako rýchlosť, požitie alkoholu, použitie alebo nezapnutie bezpečnostného pásu atď. Podľa týchto predpokladov vytvorili odborníci na mobilitu z americkej firmy Zutobi zaujímavý rebríček, ktorý podrobne uvádza, v ktorých krajinách na svete je najnebezpečnejšie jazdiť.

Najnebezpečnejšie krajiny pre vodičov

Konkrétne tento výskum analyzuje rôzne parametre, ako je pomer nehôd na cestách na 100 000 obyvateľov, maximálna povolená rýchlosť na diaľniciach (meraná v kilometroch/hodinu), percento vodičov pripútaných bezpečnostnými pásmi v čase nehody. Požitie alkoholu, ako aj limit alkoholu v krvi povolený na vedenie vozidla v danej krajine. S týmito údajmi sa vytvorí priemerné skóre , kde krajiny môžu dostať bodové ohodnotenie 0-10 a zostaví sa poradie.

Výsledky dospeli k záveru, že najnebezpečnejšou krajinou na šoférovanie je Južná Afrika, ktorá má zďaleka najnižšie skóre bezpečnej jazdy, bodovo dosahuje 3,41 z 10. Odhaduje sa, že na 100 000 obyvateľov pripadá 22,2 úmrtí. Nepomáha ani štatistika bezpečnostných pásov, len 31 % predných sedadiel býva počas jazdy pripútaných.

Thajsko je na druhom mieste so skóre 4,35, čo odzrkadľuje, že má jednu z najnižších mier používania bezpečnostných pásov. Tento výsledok je ovplyvnený aj tým, že hlavným spôsobom dopravy využívaným v krajine sú motocykle.

Spojené štáty americké sú s hodnotením bezpečnosti 5,03 treťou najnebezpečnejšou krajinou pre šoférovanie. Je to preto, že 29 % úmrtí pri dopravných nehodách je pripísaných nadmernej konzumácii alkoholu . V percentách (merané v krvi) predstavuje 0,08 % vodičov.

Prvú päťku uzatvára India, ktorej miera úmrtnosti na dopravné nehody vzrástla o viac ako 50 % v porovnaní s rokom 2020, konkrétne z 15,6 na 22,6 na 100 000 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Rozhodnuté! Automobilka Volvo definitívne zakotví pri Košiciach.

Švédska automobilka Volvo Cars postaví pri Košiciach závod na výrobu elektromobilov za 1,2 miliardy eur. Košičania, ale aj okolie berú túto správu ako príležitosť pre rozvoj kraja. Volvo Cars prichádza na Slovensko a v logistickom a výrobnom parku Valaliky postaví škandinávska automobilka najmodernejší automobilový závod súčasnosti, ktorý bude určený výlučne pre […]