Toyota Land Cruiser 2021: Bude tu niečo nové?

Martin Slanina

Toyota Land Cruiser sa chystá osláviť svoje 70. narodeniny a tak sa japonská značka rozhodla aktualizovať svoj obľúbený SUV s radom veľmi zaujímavých vylepšení, ktoré prevažne ovplyvňujú auto po mechanickej stránke.

Zlepšený výkon

Najvýraznejšia novinka ovplyvňuje výkon vozidla a spočíva v tom, že pod kapotou je  2,8-litrový dieselový motor. ktorý je teraz schopný vyvinúť 204 konských síl , tj. o 27 koní viac ako predošlá verzia. Nevieme, či sa maximálny krútiaci moment zvýšil, ale vieme, že môže byť spojený so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou, ktorá vysiela všetku silu na všetky štyri kolesá.

Ďalšia dôležitá zmena sa vyskytuje v softvéroch, pretože Land Cruiser 2021 má teraz v ponuke Toyota Safety Sense 2 (bezpečnostné systémy). Vďaka svojej prítomnosti majú japonské SUV úžitok z nasledujúcich systémov a pomocných prostriedkov pri jazde: núdzové brzdenie s detekciou chodcov a cyklistov, inteligentné prispôsobenie tempomatu, varovanie pred neúmyselnou zmenou jazdného pruhu, rozpoznanie dopravných signálov, inteligentné riadenie cestné svetlá a systém údržby ciest. Vo viac vybavených verziách sa navyše pridáva aj detektor slepých uhlov.

V neposlednom rade treba poznamenať, že 8-palcový informačný systém s dotykovou obrazovkou už podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Prvé jednotky budú k dispozícii po lete s dvoma typmi karosérií (3 a 5-dverové), ako aj s piatimi rôznymi úpravami: NX, GX, VX, VXL a Limited. Posledne menované ťaží z adaptívneho variabilného odpruženia, systému Multi-Terrain, multitainmentu pre zadné sedadlá, zvukového systému JBL so 14 reproduktormi a výkonom 650 W, ako aj z 360 stupňovej kamery.

Ceny začínajú na 40 000 EUR za trojdverovú karosériu a 43 300 EUR za päťdverovú variantu. Očakávam aj špeciálnu verziu 70-th anniversary, ktorá bude o niečo zaujímavejšia ako bežný model.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes T-Class: Kompaktná dodávka určená pre rodiny

Nemecká automobilka Mercedes-Benz práve oznámila príchod novej dodávky, ktorá je plánovaná na rok 2022. Ak hovoríme o kompaktných dodávkach s logom Mercedes na kapote, jediným zástupcom v tomto segmente je Citan, model vyvinutý na platforme Renault Kangoo, ktorý je na trhu od roku 2012. Počas tohto obdobia nemal žiadneho spoločníka, ale to sa bude […]