Toyota rozširuje ponuku modelu Corolla o SUV

Martin Slanina

Potvrdí to úspech sedanovej verzie?

Corolla doplňuje svoju ponuku o novú verziu SUV s názvom Cross, ktorej debut sa uskutočnil v Thajsku, kde sa uskutočnujú už aj prvé predaje tohoto modelu. Cieľom samotnej automobilky Toyota dosiahnutie oveľa lepších trhov. Uvidíme tento model aj na Slovensku?

Priemerné SUV od značky Toyota?

Od uvedenia na trh v Japonsku v roku 1966 predal rad Corolla spolu 48 miliónov kusov vo viac ako 150 krajinách a regiónoch sveta. Je to najpredávanejšie a najpoužívanejšie vozidlo značky Toyota na svete. Corolla sa stále vyvíjala v súlade s potrebami doby a regiónov, v ktorých sa predávala. Pridaním nového modelu do sortimentu sa snaží plne vstúpiť do konkurenčného segmentu SUV, ktorý zaznamenáva svoj úspech nielen na Európskom kontinente.

Táto verzia je založená na modulárnej platforme značky TNGA, hoci má diferencované zavesenie, aby sa zvýšila výška tela. Optimalizovaná bola aj obývateľnosť, ako aj kapacita batožinového priestoru, ktorá dosahuje 487 litrov. Model Toyota Corolla Cross má dĺžku 4,60 m , šírku 1,8 a výšku 1,6. Rázvor kolies je 2,6 metra, čo je rozmer, ktorý ho umiestňuje do strednej veľkosti.

Pre motor existujú dve možnosti založené na benzínovom bloku s obsahom 1.8. Hybrid s výkonom 98 k a štandard so 140. konskými silami. Obe sú spojené s automatickou prevodovkou. Toyota v súčasnosti nezverejnila viac podrobností o tejto verzii. Taktiež ešte nebola zverejnená v Európe, a tak nevieme či ju máme očakávať aj na našom „starom“ kontinente…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nissan GT-R ako terénna Godzilla? Prečo nie...

Spoznajte Nissan GT-R Offroad Godzilla 2.0. 600 koní pripravených na dobrodružnú jazdu nie len po bežných cestách. Nissan GT-R sa vždy prezentoval sa ako jeden z najviac športových vozidiel vďaka pohonu všetkých kolies. Neviem ako Vy, ja som Nissan GT-R ako offroad ešte nikdy nevidel, no s určitosťou by som si […]