Toyota Yaris GR v predaji už aj na Slovensku. Aká bude cena?

Martin Slanina

Toyota začala na Slovensku v rámci predpredaja prijímať objednávky na športový model Toyoty Yaris. Ide o úplne nový automobil, ktorý nesie znaky rally auta, to všetko, pretože automobilka pomaly ale isto začína valcovať konkurenciu vo WRC.

We-er-céčko na obyčajné cesty

Cena modelu GR Yaris začína na 33 200 eur a k dispozícii sú dva príplatkové pakety. Paket VIP obsahujúci doplnkovú komfortnú výbavu v podobe ambientného osvetlenia interiéru, head-up displeja, navigácie, audiosystému JBL, parkovacích asistentov či sledovania mŕtveho uhla. To všetko výjde záujemcu na 2 500 eur, Paket Sport obsahujúci samosvorné diferenciály Torsen či nastavenie podvozku pre jazdu na okruhu stojí 4 500 eur.

Vozidlo v úlohe oficiálneho homologizačného modelu pre vývoj nového modelu Yaris WRC disponuje všetkými atribútmi, po ktorých volajú záujemcovia o účasť v miestnych rely. Má úplne nový podvozok kombinujúci platformu GA-B štandardného Yarisa a GA-C Corolly.

Poháňa ho úplne nový preplňovaný trojvalec s objemom 1618 cm3, ktorý dosahuje výkonu 261 koní a krútiaceho momentu 360 Nm. Kilogramový výkon vozidla je len 4,9 kg/1k, čo automobilu umožňuje zrýchľovať z 0 na 100 km/h za necelých 5,2 s a dosahuje maximálnu rýchlosť až 230 km/h. Táto rýchlosť je elektricky obmedzená v riadiacej jednotke.

GR Yaris má nové zavesenie, ľahkú konštrukciu vďaka hliníkovým častiam karosérie a streche z karbónových vlákien, aerodynamický štýl a taktiež nový systém stáleho pohonu všetkých kolies GR-FOUR. Od uvedenia modelu Celica GT-FOUR v roku 1999 je prvým originálnym športovým vozidlom Toyota s pohonom 4×4.

K prvým zákazníkom na Slovensku sa vozidlá dostanú koncom roka 2020. Bola by ho asi škoda využívať na mini-rally alebo slalom, nie ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Focus Speedster, kde inde ako v Rusku...

Rusko, krajina neobmedzených riešení a noriem. Dnes Vám odprezentujeme projekt Focus Speedster, nevyzerá to super? Aj Ford Focus sa vie premeniť na model pripomínajúci Ferrari Monza alebo super-šport McLaren Elva. Pri týchto spomínaných kúskoch je zložité vôbec natrafiť aspoň na jeden model na ulici, nie to ešte si naň zarobiť. Existuje však aj […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk