Vieme kedy uvidíme legendárne „The Grand Tour“, ktoré bolo natáčané aj na Slovensku!

Martin Slanina

Trio tvorené Jeremym Clarksonom, Jamesom Mayom a Richardom Hammondom sa vracia s epickým „road tripom“ po strednej Európe.

Jar neprináša len kvety, dobré počasie a alergie. Prináša aj malé prekvapenia v podobe noviniek, ako napríklad to, čo nám dal Amazon Prime Video. A teda  ‚The Grand Tour‘, show o automobiloch s Jeremym Clarksonom, Jamesom Mayom a Richardom Hammondom, sa vráti na obrazovky s novým dielom. Tento bude pre Slovákov troška špecifický, pretože nakrúcanie prebiehalo aj v našej krajine.

Pod názvom „The Grand Tour: Eurocrash“ britské televízne trio precestuje krajiny strednej a východnej Európy ako Poľsko, Slovensko, Maďarsko alebo Slovinsko na ceste dlhej viac ako 2000 km.

Samozrejme, ako je už charakteristickým znakom týchto otužilých „šoumenov“, na dobrodružstvo využijú tie najpodivnejšie a najnevhodnejšie vozidlá, aké nájdu. Podľa obrázkov a fotografií, ktoré Prime Video vopred zdieľalo, sa zdá, že každý člen skupiny zostáva verný svojim obvyklým preferenciám: Clarkson sa rozhodol otočiť hlavu s Excaliburom (najznámejšia napodobenina Mercedesu SSK z rokov tridsiatych rokov), May sa prihlásil k praktickému a jednoduchému Crosley zo štyridsiatych rokov a Hammond opäť nasadil americkú V8, tentoraz pod svojráznu karosériu Chevroletu SSR.

Koniec kontroverzie?

Oznámenie o tejto novej epizóde tiež prelomilo ticho, ktoré prevládalo okolo ‚The Grand Tour‘ a samotného Jeremyho Clarksona, ktorého posledná kontroverzia ohrozila celú šou spoločnosti Prime Video.

Stalo sa to tak vlani v januári, kedy Clarkson podpísal názorový stĺpec pre noviny ‚The Sun‘ s nešťastnými komentármi na adresu Meghan Markle, za čo sa novinár o niekoľko dní neskôr verejne ospravedlnil.

Táto kontroverzia stala veľmi virálnou a tak sa Amazon rozhodol zaobísť bez Clarksona od roku 2024, rešpektujúc zhromaždenie a vysielanie epizód, ktoré sú stále vo výrobe v roku 2023, ako sa zdá byť v prípade nového „The Grand Tour: Eurocrash“.

Znamená to všetko, že to bude posledné dobrodružstvo veteránskeho tria? Alebo naopak relácia nechala kontroverzie za sebou a bude pokračovať ako obvykle? Nech je to akokoľvek, premiéra tohto dielu by mala byť 16. júna a my sa už na ňu nevieme dočkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes-AMG EQS 53 získava vážnejší charakter s nádychom Brabusu

Brabus uvádza na trh najvýkonnejšie elektrické AMG s úpravou z uhlíkových vlákien, aby vyzeral športovejšie, exkluzívnejšie a ešte aerodynamickejšie. Brabus zvyčajne nevynechá žiadne novinky v rámci odvetia automobilky Mercedes-AMG a samozrejme hlavne, ak ide o elektrický model. A tak aj nový Mercedes-AMG EQS, prešiel rukami Brabusu, aby dostal jednu z tých premien, […]