Vláda stiahla Dankov návrh na zrušenie diaľničných známok

Martin Slanina

Vláda v stredu ráno na svojom mimoriadnom rokovaní schválila späťvzatie návrhu na zrušenie diaľničných známok. Parlamentu sa v uplynulých dňoch opakovane nepodarilo odhlasovať skrátené legislatívne konanie k tomuto návrhu. Inač povedané sa tým už vláda nebude zaoberať

Tento návrh avizoval predseda Národnej rady Andrej Danko (SNS) minulý týždeň, ako záchranu a zvýšenie percent k nastávajúcim voľbám. Po neúspešnom hlasovaní povedal, že prerokuje možnosť stiahnutia návrhu alebo iné technické riešenie situácie s premiérom Petrom Pellegrinim .

Na poslednom utorkovom hlasovaní o skrátenom legislatívnom konaní k zrušeniu diaľničných známok bolo prítomných len 74 poslancov. Zdržali sa poslanci z klubu Smeru-SD aj SNS. Proti hlasovala ĽSNS, nezaprezentovali sa poslanci Mosta-Híd, OĽaNO, Sme rodina a väčšina nezaradených poslancov.

Poslanci sa v utorok pokúšali o návrhu hlasovať niekoľkokrát. Ani raz sa však v pléne nezaprezentoval dostatok poslancov, aby bolo uznášania schopné. Neskôr rozhodol o internetovej ankete (Facebook) či chcú Slováci diaľnice zadarmo alebo nie. Hlasovanie dopadlo jasne, Slováci nesúhlasia s využívaním diaľnice zadarmo.

Danko v utorok vyhlásil, že rešpektuje vôľu hlasujúcich na sociálnej sieti, kde sa viac ľudí priklonilo k ponechaniu diaľničných známok. Komunikoval to aj koaličným partnerom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ženevský autosalón zrušený, dôvodom je koronavírus

90. ročník Ženevského autosalónu, ktorý malo privítať médiá od budúceho pondelka a širokú verejnosť od 5. do 15. marca 2020, sa tohto roku neuskutoční. Toto je rozhodnutie Švajčiarskej vlády z 28. februára 2020 o vydaní príkazu na zrušenie podujatí, podľa ktorého sa do 15. marca 2020 nesmie konať žiadna udalosť s […]