Ženevský autosalón zrušený, dôvodom je koronavírus

Martin Slanina

90. ročník Ženevského autosalónu, ktorý malo privítať médiá od budúceho pondelka a širokú verejnosť od 5. do 15. marca 2020, sa tohto roku neuskutoční. Toto je rozhodnutie Švajčiarskej vlády z 28. februára 2020 o vydaní príkazu na zrušenie podujatí, podľa ktorého sa do 15. marca 2020 nesmie konať žiadna udalosť s viac ako 1 000 ľuďmi. Toto rozhodnutie pripadá 3 dni pred otvorením výstavy médiám.

Organizátori toto vyhlásenie museli akceptovať: „Ľutujeme túto situáciu, ale zdravie všetkých účastníkov je pre nás a našich vystavovateľov prioritou. Je to prípad vyššej moci a obrovská strata vystaviteľov a automobiliek, ktorí investovali do svojej prezentácii v Ženeve. „Sme však presvedčení, že tomuto rozhodnutiu porozumejú,“ uviedol Maurice Turrettini, predseda rady GIMS. Radi by sme ale srdečne poďakovali všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii vydania GIMS v roku 2020.

Niekoľko dní pred otvorením akcie bola výstavba stánkov takmer dokončená. Pred týždňom, na tlačových konferenciách, ktoré vyhlásili vydanie 2020, nič nenasvedčovalo tomu, že by bolo potrebné takéto opatrenie. Situácia sa zmenila s výskytom prvých potvrdených koronavírusových chorôb vo Švajčiarsku a po vydaní Federálnej rady dňa 28.02.2020. Udalosť sa týmto rozhodnutím zruší.

Medzitým bude teraz potrebné zorganizovať demontáž podujatia. Finančné dôsledky pre všetkých, ktorí sa zúčastňujú na udalosti, sú významné a bude potrebné ich posúdiť v nasledujúcich týždňoch. Jedna vec je istá: vstupenky, ktoré už boli na danú udalosť zakúpené, sa vrátia. Organizátori o tom budú informovať čo najskôr prostredníctvom svojich webových stránok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

10 najviac odcudzených luxusných automobilov roku 2019

Technológia sa zmenila, taktiež spôsob akým “dlhoprstý“ postupujú. Táto správa pochádza z Veľkej Británie. Analýzu vykonáva spoločnosť špecializovaná na vypátranie odcudzených vozidiel (Tracker) a ukazuje, že 92% ukradnutých vozidiel v roku 2019 bolo odcudzených bez použitia kľúčov, to znamená že boli odcudzené elektronickými metódami. Je to nárast o 88% oproti roku 2018 a […]