Volkswagen California Concept: Pohľad do budúcnosti ikony cestovania

Tomáš Sojka

Volkswagen California je synonymom slobody a dobrodružstva na cestách a tento rok oslavuje 35. výročie.

Na výstave karavanov v Düsseldorfe, Volkswagen predstavuje svoju víziu budúcnosti s California Concept. Tento prototyp nám ukazuje, ako by mohli vyzerať kempingové autá od značky Volkswagen.

California Concept zostáva verný myšlienke multifunkčného vozidla, ktoré je vhodné pre každodennú jazdu aj dobrodružstvá mimo civilizácie. Jednou z najzaujímavejších noviniek je plug-in hybridný pohon, ktorý umožňuje jazdu na elektrický pohon pri nízkych rýchlostiach.

Interiér California Concept bol dôkladne prepracovaný. Model prvýkrát dostáva posuvné dvere na strane vodiča a dve markízy na bokoch vozidla. Kuchyňa je plne vybavená s drezom, indukčnou varnou doskou, plynovým krbom a chladničkou. Vo vozidle sú aj otáčateľné sedadlá a odnímateľné zadné sedadlá, čo umožňuje prepravu rôznych vecí.

California Concept ponúka priestor pre oddych aj na spanie. Spodné poschodie slúži ako lôžko a ďalšie je na streche s bočnými oknami. Ovládanie kabíny je centralizované cez vertikálny „tablet“, ktorý je umiestnený vedľa pracovnej dosky. Tento tablet umožňuje ovládať všetky dôležité funkcie a poskytuje informácie o stave vozidla.

Zatiaľ ide o koncept, no Volkswagen nám dáva náhľad do budúcnosti ikony cestovania. Budeme čakať, či sa tieto inovácie dostanú aj do produkčných vozidiel Volkswagen California.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda Superb 2024: Návrat českého velikána

Škoda Superb je uznávaným menom v automobilovom svete a nová generácia tejto českej limuzíny je už na ceste. Značka konečne odhalila niektoré detaily týkajúce sa dizajnu a motorov, ktoré budú k dispozícii. Ďalšia generácia Škody Superb, očakávaná v roku 2024, bude pokračovať v evolučnom dizajne, pričom si zachová svoju charakteristickú […]