Volkswagen ID.4: Odhalené v Číne

Martin Slanina

Volkswagen využil debut svojho prvého globálneho elektromobilu ID.3 vo Frankfurte. No teraz ho čínsky únik odhalil predčasne.

Posledný autosalón vo Frankfurte bol posledným veľkým medzinárodným autosalónom v Európe a elektromobil bol absolútnym hrdinom. Tam Volkswagen predstavil spoločnosti nielen nepublikovaný VW ID.3, ale tiež nám poskytol dobrý prehľad o jeho väčšom bratovi Volkswagen ID.4, ktorý práve teraz náhodou zazrel svetlo sveta v Číne.

Rodina VW rastie

Jasne inšpirovaný konceptom ID. Crozz. VW ID.4 prenáša novú estetickú DNA značky – vrátane moderného loga – na SUV kupé s mohutnými rozmermi, aj keď s jasným známym zameraním. Predsa, všetko je už bez maskovania…

Aj napriek tvarom a proporciám podobným modelu ID.3 nájdeme pomerne dosť rozdielov. Veľkosť je jednoznačne vynikajúca napriek tomu, že má rovnaký rázvor 2 , 75 metra. K dispozícii bude v dvoch verziách, ID.4 X a ID.4 Crozz, nový elektrický VW dosiahne dĺžku 4,61 m, šírku 1,85 m a jeho výška bude 1,64 m pre ID.4 X, 1,63 metra pre ID 4 Crozz, to všetko podľa úniku informácií.

Nové podrobnosti

V rámci tejto karosérie, najmä robustnejšej a objemnejšej ako v prípade ID.3, je platforma MEB, ktorá pojme veľkú lítium-iónovú batériu s kapacitou 83 kWh. Automobilka myslela aj na rozloženie hmotnosti a nižšie ťažisko, ako SUV s konvenčnou spaľovacou mechanikou a zároveň chce poskytnúť batožinový priestor s objemom približne 515 litrov.

Nový elektrický VW dosiahne dĺžku 4,61 m, šírku 1,85 m a jeho výška bude 1,64 m. Skoro ako VW Tiguan.

Aj keď to ešte nebolo potvrdené, predpokladá sa, že tento automobil Volkswagen ID.4 je vybavený batériou s výkonom 58 kWh a motorom s výkonom 150 KW – 204 koní a maximálnym krútiacim momentom 310 Nm. Táto kombinácia umožňuje vozidlu predpokladaný dojazd až 500 kilometrov.

Ak všetko pôjde podľa plánu, Volkswagen ID.4 debutuje koncom roka 2020 alebo začiatkom roku 2021, hoci značka o ňom ešte neposkytla viac podrobností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes-AMG E63 2021: Pripravený zdolať konkurenciu...

Najvýkonnejší variant vynovenej triedy E zazrel svetlo sveta vo svojom štandardnom ale aj rodinnom tele. Je model E63 lepší ako nové BMW M5? Pred pár dňami sme mohli vidieť prezentáciu nového modelu BMW M5. Mercedes nenechal nič na náhodu a hneď odprezentoval najfunkčnejšiu verziu športovo stredne veľkej limuzíny, tj model AMG E63. Toto auto sa […]