Volkswagen rozširuje Modelový Rad ID.7 o Kombi verziu s dlhým dojazdom!

Martin Slanina

Volkswagen, líder v oblasti elektrických vozidiel, rozširuje svoj modelový rad ID.7 v Európe o novú verziu – ID.7 Tourer, kombi s dlhým dojazdom. Nový model kombinuje nulové lokálne emisie elektrického pohonu s vysokým komfortom a priestorom, čím sa stáva ideálnym voľbou pre rodiny a zákazníkov cestujúcich na dlhé vzdialenosti.

Séria ID.7 Tourer je prvým elektrickým kombi vo vyššej strednej triede, vytvoreným ako odpoveď na rastúci dopyt po ekologicky udržateľných a výkonných vozidlách. Nový model bude spustený do predaja v Nemecku, s predbežnými objednávkami na Slovensku od druhej polovice marca a oficiálnym predajom v priebehu júna.

Dizajn kombi je dynamický a elegantný, s dlhou líniou strechy a prechodom do dverí batožinového priestoru. S rovnakými rozmermi ako limuzína ID.7, kombi prináša zväčšený objem batožinového priestoru až do 1714 litrov po sklopení zadných operadiel.

Nový ID.7 Tourer ponúka elektrický pohon najnovšej generácie s elektromotorom 210 kW, k dispozícii s dvoma veľkosťami batérie. Verzia Pro má batériu s kapacitou 77 kWh, zatiaľ čo verzia Pro S disponuje batériou 86 kWh, umožňujúcou dojazd až do 685 km podľa WLTP. Rýchlonabíjacie stanice umožňujú dobíjať väčšiu batériu na 80% kapacity za menej ako 30 minút.

Nový model prichádza so série head-up displejom s rozšírenou realitou, ktorý premieta relevantné informácie priamo na plochu predného okna. Výbava vozidla zahŕňa aj novú Wellness In-Car App, ktorá umožňuje posádke prispôsobiť rôzne funkcie vozidla, vrátane ambientného osvetlenia, ozvučenia a klimatizácie, pre maximálne pohodlie počas jazdy.

S touto inovatívnou kombináciou výkonu, dojazdu a luxusu predstavuje ID.7 Tourer novú etapu v ponuke elektrických vozidiel od značky Volkswagen, prezentujúc ekologickú alternatívu s vysokým štandardom pohodlia a výkonu.

Next Post

Audi Q2 sa môže pochváliť novým multimediálnym systémom!

Nadčasovým Audi Q2 sa práve dostalo technologickej aktualizácie, ktorá nie len pridáva nové prvky do jeho výbavy, ale tiež modernizuje jeho multimediálny systém. Hoci nemecká automobilka zatiaľ neohlásila miesto pre novú generáciu tohto malého SUV, posledná aktualizácia svedčí o tom, že Q2 je pripravené poskytnúť konkurencii v segmente B ešte […]