Volvo EM90: Prvý elektrický minivan zo Škandinávie

Tomáš Sojka

Volvo oficiálne uvádza na trh svoj prvý elektrický minivan – Volvo EM90, ktorý symbolizuje škandinávsky luxus a pohodlie. Tento model, určený pre šesť cestujúcich, reprezentuje nový krok vo vývoji značky. Objavujúce sa informácie na začiatku tohto roka naznačovali príchod novej kapitoly pre Volvo.

Volvo EM90 vyniká svojimi robustnými tvarmi a čistými líniami škandinávskeho dizajnu. Vozidlo je vybavené charakteristickými LED svetlometmi a má elegantný vzhľad. Jeho rozmery sú impozantné – dĺžka 5,20 metra, šírka 2,02 metra a výška 1,85 metra. Dve nezávislé strešné okná a automatické posuvné dvere na oboch stranách zvyšujú komfort a estetiku.

Interiér EM90 je príkladom luxusu a pohodlia. Trojradové, šesťmiestne usporiadanie je obklopené materiálmi najvyššej kvality. Vozidlo je vybavené dotykovou obrazovkou na prírodnom drevenom povrchu a ponúka premyslené dizajnové detaily, ako je krištáľ Orrefors na radiacej páke. Významná je tiež panoramatická strešná okná s ambientným osvetlením. Vodičské sedadlo je minimalisticky a moderno navrhnuté s 15,4-palcovým centrálnym dotykovým displejom. Vozidlo je vybavené pokročilými technológiami, ako je napríklad hlasové ovládanie, ktoré umožňuje meniť konfiguráciu okien, sedadiel a klimatizácie.

Volvo EM90 je postavené na platforme Geely SEA1 a je vybavené jedným elektromotorom s výkonom 272 koní. Ponúka rýchlosť až 180 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 8,3 sekundy. Batéria od spoločnosti CATL má kapacitu 116 kWh, čo zabezpečuje autonómiu približne 738 kilometrov.

Aktuálne je EM90 dostupné na objednávku na čínskom trhu, pričom informácie o cene a dostupnosti v Európe sú zatiaľ neznáme. Výroba vozidla prebieha v čínskom meste Zhejiang. Volvo EM90 predstavuje dokonalú syntézu škandinávskeho dizajnu, moderných technológií a elektrickej mobility. S týmto modelom Volvo posúva hranice v segmente prémiových minivanov a sľubuje zážitok z jazdy plný luxusu a komfortu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Originálne japonské SUV dostáva osviežený vzhľad!

Subaru aktualizovalo jeden zo svojich najobľúbenejších modelov o nové technológie, nový interiér a trochu extrovertnejší dizajn. Začal sa autosalón v Los Angeles a s ním aj množstvo premiér, najmä od amerických značiek alebo iných značiek s významným zastúpením v Severnej Amerike. To je prípad Subaru, kde majú významné zastúpenie modely […]