Výroba VW Golf mk8 sa zastavila kvôli problémom so softvérom.

Martin Slanina

Volkswagen potvrdil problém s funkciou tiesňového volania. Tento problém sa šíri po celom koncerne, má ho aj nová Octavia 2020.

Nemecké médiá pôvodne cez víkend informovali, že výroba a dodávky nového VW Golf boli pozastavené. Na tento problém narazila aj jeho sesterská značka Škoda, problém sa prejavuje u novej Octavie.

Túto chybu potvrdili aj Tlačový pracovníci vo Wolfsburgu : „V priebehu interných vyšetrovaní sme zistili, že jednotlivé vozidlá Golf 8 môžu mať nespoľahlivý prenos údajov zo softvéru na riadiacej jednotke alebo online jednotke pripojenia (OCU3). V dôsledku toho nie je možné zaručiť úplnú funkčnosť asistenta núdzového volania eCall / tiesňového volania. “

Tento softvér, ktorý je podľa právnych predpisov EÚ povinný pre každé nové auto predané od marca 2018, dokáže zistiť, kedy nehoda vyžaduje účasť pohotovostných služieb a automaticky ich kontaktuje. Spoločnosť VW tvrdí, že „okamžite pozastavila produckiu a predaj nových modelov Golf 8“, aby „zabezpečila úplný súlad“ s nariadením. 

Ako sa k tejto situácií postaví Škoda nikto nevie… No pravdepodobne to bude musieť taktiež stiahnuť z predaja, a napraviť. To, či sa to týka všetkých automobilov Octavia však nevieme…

Problém, ktorý sa zdieľal medzi Octaviou a Golfom kvôli podobným použitým systémom, sa údajne zaznamenal pri bežných kontrolách. Bolo hlásené, že aktualizácia softvéru na odstránenie problému nebude k dispozícii až do tretieho júna. 

Dodávky pre golf Mk8 v Nemecku prebiehajú už niekoľko týždňov, hoci sa predpokladá, že počet vyrobených kusov bude oproti minulým rokom kvôli pandémii nižší. 

Volkswagen tvrdí, že stiahnutie softvéru z obehu a nápravná aktualizácia prebehne v najbližších dňoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Porsche 911 Targa 2020: Návrat do minulosti s technológiou budúcnosti

V novej generácii modelu 911 nemohla chýbať jedna z najzvláštnejších verzií nemeckého športového automobilu. Model Targa sa po rokoch stáva opäť realitou. Pre automobilku Porsche je povestné, že ak chcú predstaviť niečo nové, zväčša to trvá pomerne dlho…. Niečo podobné sa deje s Porsche 911 a 992, ktorý nám postupne odhaľuje rôzne […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk