Končí sa výroba SEATu Alhambra, môžu za to hlavne SUV.

Martin Slanina

Očakáva sa, že do konca tohto roka bude Alhambru následovať aj Volkswagen Sharan.

Bolo to v októbri 2016, keď sa objavili správy o tom, že Seat Ibiza a Alhambra čelia vyhynutiu ako obete novej kategórie SUV. Magazín Autocar sa od firmy SEAT dozvedel, že dlhotrvajúci minivan do konca mesiaca skončí výrobu.

Pozor !!! týka sa to iba Anglicka (pravostranky)

Alhambra bola predstavená v roku 1996 a vyrába sa v závode AutoEuropa skupiny Volkswagen v portugalskom Palmele. Aj napriek tomu, že je tu takmer štvrtinu storočia, priniesla iba dve generácie. Súčasný model sa začal vyrábať v roku 2011 a v posledných rokoch sa diskrétne aktualizoval s cieľom prilákať ľudí všetkým, čo fungovalo na trhu s minivanmi v Európe.

Rok 2019 nebol pre ľudí , ktorí sa pohybujú v spoločnosti SEAT zlým rokom, pretože tržby vzrástli o 6,3 percenta na 23 700 kusov, ale zdá sa, že spoločnosť SEAT je presvedčená, že to ešte stále nestačí na to, aby MPV zostal v tomto desaťročí nažive. Španielska značka si je vedomá, že tí, ktorí potrebujú sedemmiestne vozidlo, by radšej zvolili SUV Seat Tarraco, ktorý v druhej polovici minulého roka pridal čalúnenie FR s plug-in hybridnou hnacou sústavou .

Situácia nevyzerá dobre ani pre príbuzný automobil VW Sharan, taktiež vyrábaný v Portugalskom Palmele. Autocar uvádza, že zatiaľ čo výroba modelu sa obnoví po prestávke spôsobenej koronavírusom , vozidlo zostane v predaji až do konca roka 2020.

Týmto som si spomenul aj na VW Golf Sportsvan, pretože ôsma generácia kompaktného hatchbacku nevytvorí vyššiu deriváciu s väčším priestorom pre rodinu. Verí sa, že výroba Touranu bude ukončená tiež, pretože tieto dva modely budú údajne nahradené novým Variosportom inšpirovaným krížením, ktorý sme zachytili v roku 2018.

Na záver by sme mali upozorniť na to, že spoločnosť VW uviedla koncom minulého roka luxusný minivan Viloran v Číne, kde konkuruje vozidlám Lexus LM a Buick GL8 . Je to veľký MPV s dĺžkou 5,3 metra , ktorý je vybavený všetkým komfortným, od sedadiel vedúcich pracovníkov s elektrickými opierkami na nohy až po špičkový zvukový systém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

2021 Prototyp Mercedesu prichytený na čerpacej stanici.

Rozvinutie prototypov W206 sa začalo pohybovať. Face-lift očakávame od viacero tried Mercedesu Benz. Na rade sú tieda S a C, ktorej fotky zverejnil portál motor1. Trieda C je priamým konkurentom BMW rady 3 alebo Audi A6. Tomuto autu patrí aj označenie W206. Hovorí sa že už pár dní brázdi uličky […]