Nový Tiguan od Volkswagenu: Tretia Generácia Bestselleru prichádza vo veľkom štýle

Tomáš Sojka

Volkswagen práve predstavil úplne nový Tiguan a s ním tretiu generáciu svojho bestselleru. Tiguan je dnes jedným z najúspešnejších modelov Volkswagen na svete. Viac ako 7,6 milióna zákazníkov si vybralo kompaktné SUV od jeho uvedenia na trh v roku 2007. Nový model sa dostane do predajní už v prvom štvrťroku roku 2024.

Najnovšia evolučná verzia Modular Transverse Matrix (MQB evo) tvorí vysokej úrovni inovatívny technický základ tretieho Tiguanu. Volkswagen predstavilo opäť množstvo high-tech inovácií, ako je napríklad DCC Pro alebo nové hybridné pohony s elektrickým dojazdom približne 100 km, a robí ich dostupnými státisícom vodičov.

Nové technologické inovácie realizované s MQB evo zlepšujú Tiguan prakticky vo všetkých oblastiach. Nové hybridné pohony s elektrickým dojazdom približne 100 km robia toto SUV efektívnejším ako kedykoľvek predtým. Okrem toho bude AC dobíjanie rýchlejšie vo všetkých verziách eHybrid a rýchle DC dobíjanie bude tiež prvýkrát štandard. Čisto navrhnutý digitálny kokpit založený na MIB4, štvrtá generácia modulárnej infotainmentovej matrice, ponúka najvyšší stupeň informácií a prináša digitálne služby a aplikácie na palubu. Koncept ovládania je navrhnutý tak, aby bol konzistentne intuitívny. Okrem toho nové systémy, ako je masážna funkcia pre predné sedadlá alebo IQ.LIGHT HD maticové svetlomety – používané prvýkrát v Tiguane – sú odvodené od prémiového modelu Touareg. Nové adaptívne riadenie podvozka DCC Pro optimalizuje pohodlie a dynamiku.

Kompaktné SUV prichádza s úplne novým dizajnom. Predná časť vozidla je osobitne nápadná so svojím silným vzhľadom a nízkymi LED svetlometmi a plochým skleneným horizontálnym prúžkom. Otvory v mriežke chladiča sú teraz umiestnené na vonkajších stranách nárazníka, kde vzduchové závesy zabezpečujú optimálny prietok vzduchu. Čisto navrhnutý predný koniec zdôrazňuje fakt, že koeficient odporu vzduchu sa zlepšil z 0,33 na 0,28. Táto silueta je charakterizovaná športovými ramenami nad blatníkmi (s až 20-palcovými kolesami).

Interiér Tiguanu prináša úplne nový koncept a dizajn. Vyniká vysokými štandardmi materiálov a spracovania. Okrem toho je nová kokpitová krajina intuitívna, úzko integrovaná a má čistý a inteligentný dizajn. Moduly zahŕňajú nový Digitálny Kokpit (digitálne prístroje s antireflexným povlakom vo formáte tabletu), displej s veľkosťou až 38 centimetrov (15 palcov) s úplne novou štruktúrou menu a grafikou, nový head-up displej (projekcie na predné sklá) a nový multifunkčný spínač pre jazdný zážitok s integrovaným OLED displejom. Týmto novým ovládacím prvkom s vlastným mini displejom môžete ovládať jazdný profil, hlasitosť rádia alebo aj farby podsvietenia. Naopak, mnoho funkcií vozidla a infotainmentu môže byť jednoducho nastavených pomocou prirodzeného hlasu s novým hlasovým asistentom IDA.

Vďaka MQB evo je možné implementovať rôzne typy pohonov do Tiguanu. Budú k dispozícii turbodieselové motory (TDI), turbobenzínové motory (TSI), mild-hybridné turbobenzínové motory (eTSI) a plug-in hybridné systémy (eHybrid), ktoré budú v budúcnosti ponúkané výlučne v spojení s automatickou prevodovkou (DSG).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nová Generácia Škody Kodiaq: Elektrifikovaný, moderný dizajn a väčšie rozmery

Česká Škoda sa pripravuje na príchod novej generácie svojho obľúbeného modelu, Škoda Kodiaq, ktorý nám konečne prináša elektrifikovanú verziu a najnovšie technologické inovácie. Príchod novej Škody Kodiaq sa očakáva v roku 2024 a sľubuje dôležité vylepšenia v rôznych aspektoch. Nový dizajn Škoda Kodiaq predstavuje vylepšený dizajn, ktorý zdôrazňuje charakter tohto […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk