Ďalšie delo z Garáže Manhartu… BMW M8 s výkonom vyše 850 koní.

Martin Slanina

Auto, ktoré už v sériovej výrobe vzbudzuje pozornosť hocikde prídete. M8-ičku môžeme nazvať plnohodnotným hypercarom, ktorý slúži ako najvyšší klenot značky BMW. Pravdepodobne rýchlejšie auto BMW zatiaľ, to všetko pretože jeho elektrifikovaný bratranec vo forme Vision M Next doposiaľ potvrdený nebol.

Na našej stránke ste mohli vidieť už niekoľko podarených projektov značky Manhart. Videli sme VW Golf R, Toyotu Supra a aj SUV Audi RSQ8.

„Šéfkovia“ z Manhartu tento model nazývajú „MH8 800“. Pod kapotou nájdeme 4,4-litrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami , to všetko nastavené na 823 konských síl a 1 050 Nm. Úprava spôsobila značnú časovú redukciu, keďže z 0-100 to teraz trvá iba 2,6 sekundy(-0,6sek. oproti sériovému motoru). Ak by sme to chceli porovnať s nejakým konkurenčným autom, vybrali by sme asi Porsche 911 Turbo S. Ak k tejto hodnote prirátame 5,7 sekundy, dosiahneme tabuľkovú hodnotu z 0-200. (8,3 sekundy celkovo)

Tuneri nerobili úpravu len na motore BMW S63, pretože toto kupé dostalo miernu úpravu karosérie karbónom a zlatým polepom.  Vpredu a aj vzadu sú 21-palcové kolesá z ľahkej zliatiny spolu s vylepšeným nastavením odpruženia s nastaviteľnými pružinami, ktoré vodičovi umožňujú meniť výšku vozidla o 50 milimetrov.

 Úpravu absolvoval aj výfukový systém,kde bol odstránený filter pevných částic, aby sa odomkla originálna zvuková stopa tohto motora. Hluk je taktiež zosilnený sadou zvodov bez katalytických konverzií. Spolu s nastaviteľnými výfukovými ventilmi a koncovkami s priemerom 100 mm s karbónovým vzhľadom dodávajú so zlatými nálepkami symboly luxusu a rýchlosti.

Vo vnútri kabíny nové veci nájdeme zriedka. BMW M8 Competition Coupe môže byť voliteľne vybavený akcentmi z uhlíkových vlákien na volante a riadiacich páčkach, čo výrazne zlepší športový vzľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Výroba VW Golf mk8 sa zastavila kvôli problémom so softvérom.

Volkswagen potvrdil problém s funkciou tiesňového volania. Tento problém sa šíri po celom koncerne, má ho aj nová Octavia 2020. Nemecké médiá pôvodne cez víkend informovali, že výroba a dodávky nového VW Golf boli pozastavené. Na tento problém narazila aj jeho sesterská značka Škoda, problém sa prejavuje u novej Octavie. Túto chybu […]