Mini Cooper SE John Cooper Works: Športový nádych s nulovými emisiami

Tomáš Sojka

Mini uvádza novú etapu, v ktorej sa elektrický Mini Cooper SE stáva hlavným aktérom rodiny, a to s eleganciou a športovým nádychom, ktorý mu dodáva charakteristický štýl John Cooper Works (JWC). Aj keď je tento model aktuálne najšportovejšou verziou v rámci novej generácie, naďalej si udržiava športovosť a výkonnosť, čo ho robí jedinečným v trojdverovom modelovom rade.

Mini Cooper SE v podaní John Cooper Works upúta pozornosť športovým body kitom, ktorý zahŕňa výraznú osemuholníkovú prednú masku s výrazným JCW logom, spájanú s prahmi a nárazníkmi v čiernych a červených detailoch. Nové pruhy na kapote, čierny náter na zrkadlách a streche, a biela farba doplnená logom John Cooper Works na zadnom spojleri pridávajú športový vzhľad. K tomu prispievajú aj 18-palcové Lap Spoke kolesá s dvojfarebnou úpravou a červenými brzdovými strmeňmi.

Interiér vozidla je rovnako štýlový, pričom sedadlá kombinujú syntetickú kožu, červené prešívanie a farebnú pletenicu na horných častiach. Dvere a palubná doska obsahujú 2D látku s grafikou červených štvorcov, vytvárajúc pocit pretekárskej atmosféry. Centrálna OLED obrazovka má špecifickú grafiku pre túto verziu a zahŕňa funkcie ako režim GO-Kart a zvuk, čím sa zvyšuje zážitok z jazdy.

Hoci identita John Cooper Works prináša športový vzhľad, Mini Cooper SE JWC si zachováva elektrický pohon s výkonom 218 koní a krútiacim momentom 330 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 6,7 sekundy, pričom je vybavený vysokonapäťovou batériou s kapacitou 54,2 kWh, umožňujúcou dojazd až 402 kilometrov. Zaujímavosťou je aj 95 kW rýchlonabíjanie, ktoré dokáže nabitie z 10 na 80 % za menej ako 30 minút, čo poskytuje pohodlné možnosti nabíjania doma alebo na cestách. Aj keď výkon nie je v štýle JWC, ponúka spojenie medzi športovým prevedením a ekologickým pohonom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Poznáme Slovenské ceny modelu Renault Scenic E-Tech!

Renault sa elektromobilite venuje už viac ako 10 rokov a na základe týchto skúseností zrýchľuje svoju ofenzívu v segmente C, kde ponúka cenovo dostupné a zaujímavé elektromobily. Nový elektrický Scenic E-Tech 100% je navrhnutý s ohľadom na rodiny a ich potrebu cestovať slobodne a bezpečne. Scenic E-Tech je elektrický, moderný, […]